Apple dráždí marketéry » MEC Czech

DJLT Animation
 • Naše výzkumy
  Naše výzkumy
 • Publikace
  Publikace
 • Blog
  Blog
 • Search
  Search

Naše výzkumy

go
1 / 2

Publikace

go
1 / 14
TV trendy říjen 2017

TV trendy říjen 2017

20/11/2017 20/11/2017

Podívejte se, které pořady byly nejsledovanější v říjnu 2017. Zároveň už jsme pro vás připravili malou ochutnávku vánočního televizního...

Stáhnout

Month in Media - September 2017

Month in Media - September 2017

10/10/2017 10/10/2017

Jaké změny provedl během září Google, Twitter či Instagram a co nového připravil Amazon se svým "Echo" nebo Google ve Street View se...

Stáhnout

Fast Take on Twitter

Fast Take on Twitter

02/10/2017 02/10/2017

Twitter zahájil testování tweetů s 280 znaky. Pokud nakonec bude tento krok skutečně realizován, naskytnou se značkám zcela nové...

Stáhnout

Month in Media - August 2017

Month in Media - August 2017

20/09/2017 20/09/2017

Ani během letních měsíců svět médií a reklamy nespí. Co myslíte, jak rychle roste počet uživatelů Snapchatu? Odpověď a jiné další...

Stáhnout

Blog

1 / 2
 
 
Apple dráždí marketéry
22/09/2015

„Je jasné, že Apple využívá Apple News k vybudování vlastní reklamní platformy, aby mohli diktovat své podmínky.“ Tvrdí Edward Kim ze společnosti SimpleReach.

V pondělí 14. září spustila společnost Apple svou novou kontroverzní aplikaci Apple News a vysloužila si okamžitou negativní reakci od vydavatelů a marketérů, kteří jsou frustrovaní kvůli omezením, kterými Apple limituje možnosti reklamy v rámci Apple News.

„Apple nám dal nové a skvělé možnosti jak šířit náš obsah, ale nedávají nám příliš prostoru pro jeho monetizaci“, komentuje situaci pro New York Post jeden Senior News Executive.

30% všech příjmů za prodej reklamy v rámci Apple News si účtuje společnost Apple jako provizi.

Někteří vydavatelé jako CNN, Vox media nebo Time Inc. poskytují veškerý vlastní obsah skrze Apple News v naději, že získají nové větší obecenstvo. Naopak vydavatelé, kteří mají vlastní obsah placený, limitují počet článků, které dají k dispozici skrze Apple News, aby neodradili své předplatitele.

Nová platforma frustruje také marketéry, kteří postrádají možnost real-time aukcí a nechápou požadavek Applu, který si vyhrazuje 48 hodinovou lhůtu na schválení každé kampaně před jejím spuštěním. Speciálně pro formát video pre-roll, který je v současností stále více používaným video-formátem, není jednoduché toto schválení získat.

Apple odmítl poskytnout reklamní prostor skrze DoubleClick, čímž se evidentně chce vyhnout vlivům Googlu a raději si bude vytvářet podmínky, které se jim více vyplatí.

Nový operační systém Applu pro mobilní zařízení iOS9 umožňuje uživatelům snadno blokovat veškerou reklamu v prohlížeči, a tedy i většinu reklamy, která prochází skrze aukční systémy Googlu. To můžeme považovat za první signál, který předznamenává boj o reklamní prostor mezi Googlem a Applem, jenž se pravděpodobně bude pokoušet monetizovat co nejvíce reklamy zobrazované na jejich zařízeních.

Apple dráždí marketéry